Пътят до Центъра за работа с деца със специални потребности
Става въпрос за "тротоарите" или липсата на такива от бариерата на болницата в посока Центърът за работа с деца със специални потребности, който се намира над бившата Държавна печатница. Пълен кошмар. Това не е така от сега или от 5 години, а сигурно от поне 20. Няма тротоар или ако има е разбит до неузнаваемост. Стълбите, които се намират при печатницата са умопомрачителни. Те свършват с някаква шахта, около която всичко е разбито. След това се завива наляво, като се минава покрай един остър завой, шосе. Продължава се по една разбира отсечка, обрасла отстрани като змиярник. Това е маршрутът от Николай Петрини 8 до Баларбаши, ул. „Ильо Войвода“ 5. На връщане минаваме с детето покрай печатницата, тротоарът е 1 метър широк и абсолютно разбит. На места липсва напълно. Отгоре по пътя се спускат доста коли, натоварен е. Докато не пострада някой сериозно, няма да се вземат мерки. Хайде да се задействате, защото става въпрос за деца в неравностойно положение. Моля, да облекчите колкото е възможно поне придвижването им и на техните близки! Може би не сме приоритет за града, но все пак имаме значение!