дата на отговора:
25 юни 2026 г., 16:56 ч.
Във връзка с подадения от Вас сигнал относно извършването на неразрешена търговска дейност на посочената локация, Ви информираме за предприетите мерки от страна на общинската администрация:
Констатации от проверката на място: Служители на звено „Инспекторат“ към Община Благоевград извършиха своевременна проверка на място с цел контрол по спазването на Наредбата за търговската дейност. В хода на инспекцията се установиха 4 (четири) лица, които извършваха търговска дейност (продажба на череши) върху общински терен, без да притежават изискуемия за това договор или разрешение от общинската администрация.
Предприети мерки: С контролните органи бе проведен официален предупредителен разговор с нарушителите. Лицата бяха изрично запознати с нормативните изисквания и санкциите, предвидени в местните наредби при незаконно ползване на общински площи. Вследствие на предприетите действия, търговците преустановиха дейността си и освободиха заетото пространство незабавно.
Лицата бяха предупредени, че при последващо констатиране на същото нарушение спрямо тях ще бъдат предприети строги административно-наказателни мерки и ще бъдат съставени Актове за установяване на административно нарушение (АУАН). Районът остава в графика за периодичен мониторинг.
Контролът над законосъобразното ползване на общинската собственост и търговската дейност е постоянен приоритет за общинската администрация. Изразяваме искрената си благодарност за проявената от Вас бдителност и активна гражданска позиция!
Прикачени документи (1)