Дупки на пътя

Категория
Улици и тротоари
Сигнал #107865 Приключен

ОПИСАНИЕ НА СИГНАЛА

Категория
Улици и тротоари

Дупки на пътя

Здравейте. Има големи дупки на пътя в ж.к.Еленово. Едната е ул.Хан Омуртаг, между бл.116 и бл.117.Втората е огромна и е надолу по същата улица точно преди заспалия полицай и кръстовището с ул.Атон.
Моля за своевременна реакция

Подател на сигнала: Антония Захаринова

МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ

GPS координати 42.0033,23.1135
Град Благоевград
Квартал ж.к. Еленово-2
Адрес ул. „Рила“, 113

СНИМКИ

НЯМА ПРИКАЧЕНИ ИЗОБРАЖЕНИЯ

ИСТОРИЯ НА СИГНАЛА

СЪСТОЯНИЕ НА СИГНАЛА #107865
Общо състояние
Приключен
Постъпил
25 юни 2026 г., 09:59 ч.
Регистриран
25 юни 2026 г., 10:09 ч.
В обработка
25 юни 2026 г., 10:12 ч.
Приключен
25 юни 2026 г., 14:42 ч.

Отговори от институциите

дата на отговора:
25 юни 2026 г., 14:41 ч.
Във връзка с подадения от Вас сигнал относно състоянието на пътното платно в кв. „Еленово“, Ви информираме за извършената проверка в кадастралните и регулационни планове на Община Благоевград, както и за планираните мерки:

Уточнение на локацията: След извършена служебна справка бе установено, че в регулационния план на кв. „Еленово“ няма регистрирана улица с наименование „Хан Омуртаг“. Въз основа на географското описание и посочените в сигнала ориентири, ресорните специалисти локализираха, че визираният от Вас участък всъщност представлява част от ул. „Борислав Владиков“.

Предстоящи мерки по ремонт на инфраструктурата: Уведомяваме Ви, че състоянието на пътното платно на ул. „Борислав Владиков“ е подробно обследвано. Цитираният в сигнала повреден участък е официално предвиден в инвестиционната програма на Общината за извършване на цялостен ремонт и подмяна на асфалтовата настилка.

Дейностите ще бъдат стартирани и реализирани съгласно линейния график за обновяване на уличната мрежа в квартала, веднага след приключване на необходимите подготвителни процедури и при подходящи метеорологични условия.

Подобряването на пътната инфраструктура в жилищните квартали е водещ приоритет за общинската администрация. Изразяваме искрената си благодарност за проявената от Вас гражданска отговорност и сигнализиране!