Недостатъчно обслужване на контейнер за боклук
Сериозен и продължаващ проблем с контейнера за битови отпадъци, намиращ се на 100 метра от базата на ОП ЧИСТОТА посока село Мощанец. Контейнерът се извозва изключително рядко – приблизително веднъж на две или дори три седмици, поради което през по-голямата част от времето е препълнен и реално няма къде да се изхвърлят отпадъците. Вследствие на това отпадъците се натрупват около контейнера, а кучета разкъсват чувалите и разнасят боклука из района. Това води до постоянно замърсяване на околната среда и създава неприятна гледка както за живущите, така и за всички преминаващи. Проблемът не се изчерпва само с препълнения контейнер, когато отпадъците остават необслужени толкова дълго време, те се разпространяват извън определеното за тях място и замърсяват значително по-голяма площ.Особено сериозна е и миризмата, която се носи около контейнера. Тя се усеща ежедневно и създава дискомфорт за живущите в района, като прави престоя в близост до мястото неприятен. Недопустимо е в населено място контейнер за отпадъци да остава препълнен седмици наред, при положение че обслужва множество домакинства и е единствената възможност за изхвърляне на отпадъци за хората наоколо. Към момента проблемът е постоянен, а не еднократен случай. Препълненият контейнер, липсата на място за изхвърляне на отпадъци, разхвърляният от кучета боклук и неприятната миризма създават усещане за занемареност и влошават условията на живот в района.
Считам също, че един контейнер е крайно недостатъчен за натоварването в района. Освен че цялата улица използва именно този контейнер, той се ползва и от хора, които напускат село Мощанец и изхвърлят отпадъците си на това място при тръгване. Това означава, че контейнерът обслужва значително повече хора, отколкото е предвидено. Поради тази причина моля да бъде разгледана възможността за поставяне на още един контейнер, тъй като настоящият капацитет очевидно не е достатъчен за реалните нужди на района и създава постоянни проблеми с чистотата и хигиената.